model

model

13 stycznia 2015

199. Zioła -a depresja zimowa

aszwaganda
dziś o kilku ciekawych ziołach, które pomagają walczyć ze wszechobecnym stresem czy jesienno zimową depresją  - aszwaganda, dziurawiec, arktyczny korzeń, szafran i żeńszeń - do nabycia w dobrych zielarniach czy aptece.
Nie chcę za dużo się nad nimi rozpisywać - wszystko jest do sprawdzenia w sieci. Ważne jest, że są to zioła sprawdzone i zbawienne dla wzmocnienia słabej kondycji psychicznej, wzmacniające odporność na stres i poprawiające optymizm. Przy dziurawcu uwaga, niektórzy mogą być uczuleni. Jeżeli jakieś z nich nam dopasuje - warto się przeleczyć minimum trzy miesiące.
 Aszwaganda jest polecana też dla kobiet, które dodatkowo walczą z nerwowym rozdrażnieniem związanym z okresem menopauzalnym, ale to tylko jeden z aspektów działania tego zioła. Stosowana jest przy przemęczeniu , stanach ogólnego wyczerpania i słabej koncentracji, reguluje też ciśnienie i poziom cukru we krwi i nie ma skutków ubocznych przy długim stosowaniu.

Dziurawiec, wyciąg alkoholowy w kroplach lub tabletki Hyperherba Labofarm ( i inne preparaty gotowe) od dawna jest znany z właściwości wzmacniających układ nerwowy i poprawę nastroju, jako łagodny antydepresant może go brać każdy, kto nie jest uczulony na dziurawiec. Napar z ziółek jest za słaby, bardziej pomaga przy dolegliwościach trawiennych i wątrobowych.Różeniec górski, znany też pod nazwą arktyczny korzeń jest bardzo ciekawą rośliną, którą można nabyć w formie gotowego preparatu. Możemy dłuższy czas spokojnie stosować i wzmacniać nasz system nerwowy, chronić psychikę i jednocześnie podleczyć układ pokarmowy, który też cierpi, jeśli zżerają nas nerwy i stres.                                                          

różeniec górski
Z szafranu pojawił się ciekawy preparat pod nazwą Szafraceum, zawierający oprócz wyciągu z szafranu kwas foliowy i witaminy z grupy B i wyciąg z żeńszenia. Ciekawa kombinacja na wzmocnienie psychiki i wydolności fizycznej, bierze się jedna tabletkę - warto próbować.
To tylko mały zarys, aby w razie czego wiedzieć na co warto zwrócić uwagę, gdy chcemy się wzmocnić.
pozdrawiam serdecznie, dużo zdrowia i nie dajmy się zjeść nerwom
Krista

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Serdecznie pozdrawiam wszystkich Komentatorów i dziękuję za wpisy.