model

model

4 lutego 2016

15b. Toscania, Sansepolcro - włoskie opowieści, cd

 Za oknem sztorm i leje - takiego lutego jeszcze nie widziałam. Dlatego kilka wspomnień ze słonecznej Toskanii poprawi humor.
Tego dnia gościliśmy w posiadłości właściciela firmy Aboca, w Sansepolcro. Pięknie położona u stóp wzgórza willa, otoczona ogrodami, polami i uroczym stawem - zachwycała swoją urodą i wygodą. Zachęcała do wypoczynku i spacerów wśród ożywczej zieleni. Tu jedliśmy smaczny, kolejny włoski obiadek, a do tego czekała na nas cała paleta serów o wcześniej nie znanych mi smakach - wyborne z winkiem, którego to firma Aboca też jest producentem. 
Pomimo, że to był październik - w ogrodach zachwycały owoce granatu, pomarańcze, mandarynki i cytryny - coś pięknego i jak pachniały! Toscania jest pełna uroczych widoków, wysokich gór i przytulnych dolin, cudownych zapachów i smaków, a do tego to słoneczko i łagodny, cieplutki wietrzyk - niesamowite jak na tą porę roku. 

Pozdrawiam cieplutko -
i jeszcze jedno , ważne - muszę dodać na koniec - od niedzieli jesteśmy dziadkami. Mała Zosia zawojowała nas natychmiast. Jest śliczną, pyzatą brunetką, bardzo ładnie je i grzecznie śpi, a mnie rozsadza duma i radość
  - babcia Krista ( mam już w planie szydełkowe sukieneczki:)
cdn...
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Serdecznie pozdrawiam wszystkich Komentatorów i dziękuję za wpisy.