model

model

19 kwietnia 2016

36b. Zioła Szwedzkie wg Marii Treben - jak stosować

Zioła Szwedzkie to mieszanka jedenastu ziół opracowana przez szwedzkiego lekarza Samsta. Dokładnie opisano działanie tej mieszanki w ciekawej książce pt. "Apteka Pana Boga". Zioła suche można nabyć w sklepach zielarskich i samemu przygotować nalewkę. Podaję jak ją dokładnie samemu zrobić, bo często nie ma do niej szerszego opisu.

Sposób przygotowania nalewki:
Opakowanie Ziół Szwedzkich 90,2g należy zalać 1,4 litrem 38-40% wódki żytniej w 2 litrowym słoju i pozostawić na 14 dni w słonecznym miejscu. Codziennie wstrząsać, również przed przecedzeniem i przed użyciem. Otrzymany zalew zlewamy do małych butelek i przechowujemy je dobrze zamknięte w chłodnym miejscu. Zalew można przechowywać wiele lat, im dłużej stoi, tym skuteczniejszy.

Sposób użycia:
Profilaktycznie zaleca się 1 łyżeczkę kropli rano i wieczorem, rozcieńczoną wodą lub herbatką ziołową.
Przy różnych niedomaganiach - 3 małe łyżeczki dziennie. W razie poważniejszej choroby 2-3 łyżki stołowe dziennie - każdą łyżkę rozcieńczyć w pól szklanki wody, podzielić na dwie części i pić pół godziny przed i pol godziny po posiłku.
Okłady:
Miejsca, które chcemy obłożyć kompresem z Ziół zawsze uprzednio natłuszczamy - maścią żywokostową lub nagietkową. Potem zwilżamy watę lub lnianą ściereczkę kroplami i przykładamy na chore miejsce, owinąć bandażem. Trzymać 2 do 4 godzin. Zawsze natłuszczamy chore miejsce!!!
Wskazania :
Ziołami można pomagać w wielu schorzeniach - dokładny opis ww. książce. Ja podam kilka najbardziej popularnych ( zastosowań jest ponad 40).
1. Oczy - zmętnienie, zaczerwienione, stany zapalne, osłabienie i zaburzone widzenie. Okłady nawet łagodzą dolegliwości jaskry oczu - zwilża się delikatnie nalewką kąciki oczu lub, po uprzednim natłuszczeniu powiek, kładzie się na zamknięte oczy lnianą ściereczkę zwilżoną nalewką.
2. Bolący ząb - rozcieńczyć łyżkę stołową nalewki z małą ilością wody i płukać jamę ustną, trzymając w niej płyn jakiś czas. Można też bezpośrednio do zęba przyłożyć wacik nasączony nalewką. Powtarzać kilka razy w ciągu dnia.
3. Bóle żołądka, skurcze i wzdęcia - w mocnych bólach trzy pełne łyżki, rozcieńczone w wodzie w ciągu dnia.
4. Bóle woreczka żółciowego - codziennie rano i wieczorem po łyżce stołowej na wodę, a na noc okłady w miejsce bólu.
5. W niestrawności - doraźnie 1 łyżka stołowa na lekko ciepłą wodę.
(opracowanie na podstawie oryginalnej ulotki do Ziół Szwedzkich, zdjęcia z intrnetu)

Warto je stosować, to sprawdzona receptura. Jest do wyboru wersja z dodatkiem aloesu i bez.
Pozdrawiam, Krista

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Serdecznie pozdrawiam wszystkich Komentatorów i dziękuję za wpisy.