model

model

31 marca 2017

22c. Jak pociąć bawełniane koszulki?

Co zrobić z nadmiarem już trochę rozciągniętych bawełnianych t-szortów? Okazało się, że można pociąć je w paski, a z uzyskanej elastycznej tasiemki wykonać przydatny dywanik!
Jak pociąć koszulkę - metody są dwie. Pierwsza dla koszulek bez szwu bocznego - łatwiejsza :) i druga, gdy mamy tylko koszulki ze szwem bocznym - bardziej czasochłonna.
Pierwsza metoda 
- odciąć założenie dolne, koszulkę pociąć od boku do boku na paski ok 1,5 -2 cm szerokie, odciąć dekolt i rękawki. Nie rozcinamy pasków u dołu!!! Przy drugim boku nie docinamy paska do brzegu, tylko zostawiany ok 6cm pas, który przetniemy na końcu. 
Kiedy już mamy pocięte paski, od dołu koszulki pierwszy pasek początkowy ścinamy na skos, a potem następne, też skośnie - 2 do 3, 3 do 4 itd. Paski utworzą jedną tasiemkę, jak z obranego jabłka. Potem tylko zwinąć w kłębek jednocześnie naciągając, by brzegi taśmy się zawinęły do środka. 

 Drugi sposób jest mniej zabawny, bo tniemy w poprzek osobno przód i tył koszulki, obcinamy szwy boczne... Paski trzeba połączyć ze sobą w jeden sznurek. 
Pierwszy pasek na końcu leciutko nacinamy na środku ok 1 cm od brzegu, pionowe nacięcie, w drugim pasku robimy takie samo nacięcie. Naciętym końcem drugiego paska przeciągamy przez nacięte oczko z pierwszego paska i wysuwamy ze 2 cm tasiemki i teraz przez oczko z drugiego paska przeciągamy jego koniec tak, aby paski zaciągnąć. Potem nacinamy koniec drugiego paska i początek trzeciego, znowu przeciągamy - i tak mozolnie robimy cały sznurek, uff.
Namordowałam się z tymi koszulkami, bo większość miałam ze szwami :(
Dlatego, jeśli chcecie szybciej zrobić swój kolorowy dywanik - wybierajcie koszulki bez szwu!
Pozdrawiam wiosennie, K
drugi sposób


 Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Serdecznie pozdrawiam wszystkich Komentatorów i dziękuję za wpisy.